kwietnia 11, 2020

Wielkanoc 2020 inna niż wszystkie ale dziś po staremu trochę magi w ten czas kolorowych pisanek + rytuał wielkanocny na nowy początek 🥚🐇

Wielkanoc w dobie koronawirusa jest tak bardzo inna jak tylko można sobie to wyobrazić, ale ludzie potrafią dostosować się do okoliczności i tak ciesząc się tym co maja!
Czas więc na magiczna odsłonę tych dni Wielkiejnocy, bo chrześcijański sposób obchodzenia domyślam się ze znam prawie każdy.
Dla chrześcijan Wielkanoc to zwycięstwo boskiego światła nad ciemnością szatana. Słowianie również świętowali zmartwychwstanie, z tymże nie Chrystusa, ale natury.

W pogańskim ujęciu jest to hołd złożony Matce Ziemi i podziękowanie za jej płodność i dary, którymi obdarza ludzi co roku.


Słowianie czcili swojego boga Jaryłę. W czasie słowiańskich obrzędów, które przekształciły się w Święta Wielkanocne, celebrowało się ustąpienie starego boga, i nadejścia nowego. Obchodzono je w dniach 23-27 kwietnia. Jaryła przedstawiany był jako młody jeździec na koniu, który trzyma głowę starego boga. Jego atrybutami były: palma, złote jajo, ale też wierzba, wieniec z kaczeńca, a ze zwierząt biała krowa, biała kura i mucha. Palma przejęta została przez tradycję chrześcijańską i dekoruje Niedzielę Palmową.Jajko to główny i najważniejszy symbol Wielkanocy. Odnosi się do odrodzenia, nowego życia, a przede wszystkim zmartwychwstania Chrystusa. Trudno uwierzyć, że Mesjasz dosłownie wstał z martwych. Bardziej prawdopodobne jest to, że pokonał śmierć, zamieniając swoje cierpienie w miłość. Dlatego jest symbolem Miłosierdzia.
Zajączek to król płodności. Zwierzątko łączy się przez to również z odrodzeniem i z Chrystusem, zwłaszcza ten biały. Ma też przyciągnąć do naszego życia wszelką obfitość. Niesie przekaz radości i lekkości, na które powinno być miejsce w czasie świętowania Wielkanocy. Baranek z masła to symbol dobrobytu, ale też wspólnoty chrześcijańskiej. Niesie idee pokoju, pojednania i wzajemnego wsparcia, które opłaci się bardziej niż rywalizacja i dążenie do celu po trupach. Baranek może też reprezentować łagodność, a w skrajnych przypadkach uległość. Wkładając go do wielkanocnego koszyczka, poproś o większą uważność na potrzeby innych i ochronę przed uleganiom wpływom. Sól to pradawna ochrona przed złem i życiodajny minerał. Włóż jej więcej do koszyczka, żeby potem móc jej używać do energetycznego oczyszczania siebie lub swoich bliskich.W magii początek wiosny jest dobry na rytuały związane z magią początków . Podczas Wielkanocy możemy przygotować się na powitanie nowego - czymkolwiek to nowe miałoby być. Jedni pragnąć będą nowej, niezwykłej miłości, inni znowu powodzenia w sferze spraw zawodowych. Niektórych marzenia związane będą ze zdrowiem, dobrą kondycją fizyczną i dobrym samopoczuciem. Pamiętajmy jednak, że wiosna wyznacza magię początków, zatem nie możemy już cofać się do starych bolączek. Powinniśmy zaczynać wszystko od nowa.

Rytuał wielkanocny na nowy początek 

Rytuał możemy przeprowadzić w swoim mieszkaniu. Szukamy najbardziej słonecznego okna, które wychodzi na południe, umieszczamy w nim świeczkę. Jej kolor uzależniony jest od naszych pragnień. Jeśli mają to być finanse, to świeczka zielona, jeśli chcemy czuć się pewniej, powitać swoją wewnętrzną siłę, to kolor pomarańczowy. Jeśli jest to życzenie związane z miłością, to świeczka koloru różowego lub czerwonego. Jeśli marzymy o karierze, komunikowaniu się z wieloma osobami, to kolor świeczki powinien być żółty. Do spraw egzaminów, kursów, zaliczeń, także podróży, użyjemy świeczki koloru błękitnego. Jeśli marzymy o osiągnięciu wewnętrznych mocy i szczęścia lub rozwinięciu własnej intuicji, to zapalamy świeczkę koloru fioletowego. Jeśli marzymy o nowym domu czy mieszkaniu i chcemy dokonać przeprowadzki, to będzie to świeca koloru brązowego. Oczywiście, jeśli nie będziemy umieli dobrać koloru świecy do naszych marzeń, to posiłkujmy się własną intuicją i wybierzmy świecę, którą zobaczymy w oczach naszej wyobraźni. Jeśli już dokonamy wyboru świecy, to po ustawieniu na parapecie zapalmy ją i spokojnie zacznijmy zapisywać swoje marzenia i pragnienia.Słowo po słowie przelejmy na kartkę pomarańczowego lub złotego papieru nasze wyobrażenie szczęśliwości.Po zapisaniu wszystkiego i ponownym przeczytaniu możemy odkryć swoje drugie ja. Zdziwimy się zapewne, ile w nas pożądania i chęci na lepsze i nowe (życie), jak bardzo chcemy być szczęśliwi. I dobrze, tak właśnie ma być. Następnie wpatrując się w świetlistą tarczę słońca podpalamy kartkę od płomienia palącej się świecy i powtórzmy śpiewnym głosem: "wybieram tę ścieżkę, ona poprowadzi mnie do sukcesu, ona jest dla mnie najbardziej odpowiednia". Wpatrujmy się w płomień tak intensywnie, aż światło zacznie się zamazywać, a powtarzając wciąż od nowa ową sekwencję, wpadniemy w pewnego rodzaju trans, zaczniemy widzieć przed sobą ścieżkę i od tego, jaka ona będzie, zależeć będzie czas spełnienia się naszych pragnień. Może nam się ukazać ścieżka bardzo wąska i stroma - to czas dłuższy albo szeroka i bardzo wygodna. Zdajcie się na intuicję i powtarzając te słowa oglądajcie swoją ścieżkę. Zobaczycie, że po chwili poczujecie, że wróciliście z innego świata. Generalnie moc promieni słonecznych i skontaktowanie się ze swoją podświadomością wyzwoli całkiem nowe pojęcia i emocje. A to wprowadzi Was w nowe postrzeganie rzeczywistości. I już jeden krok do sukcesu i zaczną się spełniać marzenia... Dostaniecie nowe podpowiedzi i zobaczycie, że można zrealizować wszystkie zamierzenia.A ja ze swojej strony życzę Wam zdrowia, całe mnóstwo, pełnych zdrowia koszyków !

Bądźcie zdrowi mam nadzieję ze moje wpisy odciągają Was na trochę od smutnych myśli.

Dużo siły !


Jeśli wam podoba się to co robię zachęcam do zaobserwowania mojego bloga ( z prawej strony bloga) i zaobserwowania  Instagrama @kosmoriviera jestem tam codziennie i na bieżąco daje znać o magiczny i nie tylko sprawach:) , będzie mi miło jak w ten sposób docenicie moja pracę:)Ściskam i dziękuje:)

Renia

5 komentarzy:

 1. Od jakiegoś czasu ciągle gdzieś czytam, że religia chrześcijańska przejęła różne rytuały od innych dawnych wierzeń i coraz bardziej widzę zakłamanie tej wiary. Szkoda, że tyle ludzi całe życie tkwi w tym kłamstwie nie mając nawet pojęcia o prawdzie. Ale aby było bardziej optymistycznie, to dodam że mi podobają się te dawne rytuały.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, ta Wielkanoc jest inna, niż inne, ale mimo wszystko cieszmy się! Chrystus zmartwychwstał!

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę Ci spokojnych, pełnych nadziei oraz radości świąt Wielkanocnych! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że Twoje święta były spokojne :) nie znałam tych rytuałów

  OdpowiedzUsuń

❤ Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, bardzo miło mi czytać wasze słowa, wskazówki i odpowiedzi na dana treść.

✔Będzie mi miło jak nie nie będziesz bez sensu spamować!
dziękuje:)💆🏻‍♀️ wszelkie linki bloga , reklam to spam! dlatego takich komentarzy tu nie widać!

@@
Don't leave me spam please! Blog links are spam, so do not publish such comments!Copyright © Kosmo Riviera , Blogger